۱۳۹۲ مرداد ۲۷, یکشنبه

هشدار امنیتی استخدام جاسوس از طریق فیسبوک!

 این روزها سرویس های جاسوسی بیگانه با استخدام پرسنل مجرب و آموزش دیده اقدام به جذب ایرانی ها برای استفاده از مقاصد خود می کند.
این افراد در قالب اتباع آمریکا و اروپا با تعدادی پروفایل جعلی و نامهای گوناگون مخصوصا از طریق فیسبوک و با ارسال فله ای پیغام های اسپم و پیشنهاد دوستی برای اتباع ایران و سپس ریختن طرح دوستی یا دادن وعده سعی در استخدام جاسوس یا جمع ردن اطلاعات در داخل ایران را دارند.
از هر گونه اد کردن یا چت کردن با افراد ناشناس مشگوک خارجی که محل زندگی دانشگاه تحصیل و یا افراد خانواده آنها در لیستشان وجود ندارد. جدا پرهیز نمایید.

تجربه شخصی یکیشون اون روز اومد رو چت بهم گفت ما می خواهیم توی خاور میانه بنیاد خیریه تاسیس کنیم به کمک شما هم نیاز داریم می توانیم بهتون کمک کنیم به آمریکا هم سفر کنید .بسیار مواظب باشید فریب هیچ کسی را هم نخورید اگر سازمان های امنیتی ایران هم حتی متوجه ارتباط سهوی شما با این افراد بشوند برای سیاه کردن روزگارتون کافیه!! نکته دیگه سرویس های جاسوسی حتی برای جمع کردن اطلاعات درباره مثلا نیروگاه برق ممدحسنی هم نیاز به جاسوس دارند ندانسته اطلاعات در اختیارشون نگذارید!!
مراقب این نوع پیغام ها باشید.

و در پایان این نکته را برای شما یادآور می شویم هیچ تبعه آمریکایی و خارجی عاشق قیافه و یا چشم و ابروی شما نبوده زیرا در آمریکا به قدر کافی افراد با هیکل درشت و قیافه های زیبا وجود دارد. و هیچ آمریکایی ساده ای حاضر نمی شود برای شما ویزای سفر به آمریکا را بفرستد و قوانین آمریکا هم اجازه این نوع مهاجرت ها را به شما نمی دهد و هیچ تبعه خارجی حاضر نیست محض رضای خدا مبالغی را در اختیار شما بگذارد و یا بنیاد خیریه تاسیس کند قبل از هر گونه کار شتاب زده ای ابتدا به عواقب احتمالی آن بیندیشید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر